Kursy tańca

Jak mogę się zapisać?
To łatwe i obejmuje trzy etapy:

1) podanie swoich danych w specjalnym formularzu. Prosimy o: imię i nazwisko, rok urodzenia, telefon kontaktowy i adres e-mail (jeśli jest inny, niż nadawcy) + takie same dane ewentualnego partnera/partnerki oraz grupę, która Cię/Was interesuje;

2) w odpowiedzi dostaniesz wiadomość z numerem konta. Należy na nie przelać podaną kwotę za kurs lub kaucję (w zależności od wybranego sposobu płatności)*;

3) po zaksięgowaniu przelewu,poinformujemy Cię o zapisaniu na listę Kursantów.

*jeżeli w preferowanej przez Ciebie grupie nie będzie już miejsc, w miarę możliwości zaproponujemy Ci inną lub dodamy do listy rezerwowej. W takim przypadku system wyświetli specjalny alert już przy zapisie. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie po zwolnieniu się miejsca.

Czy do zajęć można się dopisać w każdym momencie?
Niestety nie. Kurs jest zamkniętą całością i nie można dołączyć do niego w połowie. Przyniosłoby to szkodę grupie, prowadzącemu, a przede wszystkim – samemu kursantowi. Wyjątkowo jesteśmy skłonni dopisać do listy grupy, które zgłoszą się przed trzecią lekcją. Tego typu sytuacje rozpatrujemy indywidualnie. Dlatego zapraszamy do kontaktu.

Czy muszę zapisać się z partnerem/partnerką?
Nie. Zapisujemy równą liczbę kobiet oraz mężczyzn. Duża część naszych kursantów zapisuje się bez partnera lub partnerki.

Jaki strój obowiązuje na zajęciach?
Odpowiadając najkrócej – wygodny. Obowiązkowe są za to buty zmienne na miękkiej, elastycznej i płaskiej podeszwie. Można używać też obuwia tanecznego (obowiązkowo z nakładkami na obcasy w przypadku pań). Obuwie musi pewnie trzymać stopę, dlatego sandały i balerinki są niewskazane.

 

 

Płatności

Czym różni się płatność za cały kurs od płatności ratalnej?
Jednorazowa opłata nie wymaga wpłacenia kaucji zwrotnej.

Płatność ratalna pozwala rozłożyć opłatę na trzy części. W przypadku tej formy wymagamy również wpłacenia kaucji, która przeksięgowana zostanie na poczet trzeciej raty. Niestety, w razie rezygnacji z zajęć, kaucja przepada.

Kiedy należy uiścić opłatę jednorazową?
W przypadku tej formy płatności, składka jednorazowa wpłacana jest podczas zapisów. Jej uiszczenie jest warunkiem zapisania na listę uczestników.

Kiedy należy uiścić kaucję i poszczególne raty?
W przypadku tej formy płatności, kaucja wpłacana jest podczas zapisów. Jej uiszczenie jest warunkiem zapisania na listę uczestników.

Ponadto:
I ratę należy wpłacić najpóźniej na pierwszych zajęciach,
II ratę należy wpłacić do 11 kwietnia,
III rata – na jej poczet zostanie przeksięgowana kaucja wpłacona przed kursem.

W jaki sposób mogę dokonać opłaty?
Najlepiej zrobić to za pomocą przelewu, korzystając z numeru konta szkoły, który przesyłamy w e-mailu zwrotnym.

W wyjątkowych sytuacjach można wpłacić pieniądze osobiście, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym ze szkołą.

 

Pierwszy taniec

Jak wcześnie należy zacząć naukę pierwszego tańca?
Im wcześniej, tym lepiej. Najlepszym rozwiązaniem są lekcje, które odbywają się raz w tygodniu. Stąd wniosek, że najlepiej zgłosić się do nas dwa-trzy miesiące przed weselem, by uniknąć niepotrzebnego nagromadzenia obowiązków w ostatnich dniach przed uroczystością.

Oczywiście, jeśli o pierwszym tańcu pomyśleliście w ostatniej chwili – spróbujemy się z tym jakoś uporać. Należy się jednak liczyć z faktem większej częstotliwości zajęć.

Ile lekcji indywidualnych potrzebujemy?
To zależy od trzech podstawowych rzeczy: rodzaju tańca, Waszych umiejętności oraz oczekiwań. Najczęściej przygotowanie i przećwiczenie choreografii weselnej zawiera się w 6-8 spotkaniach.

Mamy bardzo napięty grafik/nienormowany czas pracy - czy nie będzie to problemem?
Absolutnie nie. Jesteśmy w stanie praktycznie w pełni dopasować się do Waszych możliwości czasowych. Pracujemy rano, popołudniu i wieczorem – zarówno w dni powszednie, jak i w soboty.

Zawsze dążymy do tego, by spotkania odbywały się regularnie. Jeśli nie będzie takiej możliwości – spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiadające Wam terminy.

Co wybrać: lekcje indywidualne, czy kurs grupowy?
Naszym zdaniem pierwszy taniec może być przygotowany tylko i wyłącznie podczas lekcji indywidualnych. Specyfika tego występu oraz dość krótki czas przygotowania, wymagają indywidualnego podejścia do każdej Pary.

Niemniej zapraszamy także na nasze warsztaty oraz kursy tańca towarzyskiego. Udział w nich pomoże Wam „rozruszać się”, przetestować różne style taneczne oraz nauczyć się ich podstaw. Dzięki temu, liczba lekcji indywidualnych może być mniejsza, niż zazwyczaj.

Jaki strój obowiązuje na zajęciach?
Przede wszystkim wygodny. Obowiązkowe są tylko buty zmienne na miękkiej, elastycznej i płaskiej podeszwie. Buty muszą pewnie trzymać stopę, dlatego sandały i balerinki są raczej niewskazane.

Po opanowaniu tanecznych podstaw, zachęcamy do ćwiczeń w obuwiu ślubnym lub zbliżonym do niego pod kątem wykonania (rodzaj, wykończenie, wysokość obcasa, itp.).

 

Na większość pozostałych pytań odpowie nasz Regulamin. Ważne informacje znajdują się także w zakładce Jak uczymy?.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem poczty e-mail