Nasza strona korzysta z plików cookies. Przeglądając ją, zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. close ×
+

Nowości w Long Step

Nowy program (jedyny taki we Wrocławiu!), nowe miejsca zajęć, nowi prowadzący – to trzy główne zmiany, które przygotowaliśmy dla Was w nadchodzącym semestrze. Koniecznie poczytajcie o szczegółach!

Dzięki Wam istnieje nasza Szkoła tańca. Dzięki Wam może się też rozwijać. W każdym semestrze przeprowadzamy ankietę, w której pytamy o Wasze potrzeby i sugestie. To właśnie dzięki nim wiemy, w którą stronę powinien zmierzać Long Step, aby mógł lepiej realizować swoją misję – zarażać Was pasją do tańca, dawać możliwość atrakcyjnego spędzenia popołudnia i wytchnienia od codziennych obowiązków, a także stwarzać przestrzeń do poznawania nowych, fajnych ludzi. Od najbliższego semestru przygotowaliśmy dla Was małą rewolucję, aby zajęcia były jeszcze bardziej atrakcyjne!

Nowy program tańca towarzyskiego – mniej tańców, więcej figur na raz

Do tej pory na kursie podstawowym uczyliśmy Was dużej liczby tańców oraz kilku podstawowych figur do każdego z nich. Dalsze pogłębianie tanecznej wiedzy odbywało się na kolejnych poziomach i na podobnej zasadzie. Często pytaliście – „czy na jednym poziomie nie moglibyśmy poznać tylko kilku tańców, ale za to większej liczby figur do każdego z nich?”. Od teraz tak będzie 🙂 Stajemy się jedyną szkołą tańca towarzyskiego we Wrocławiu, w której już po pierwszym etapie nauki będziecie mogli pochwalić się pogłębioną znajomością poznanych tańców.

Co to oznacza w paktyce? Np. na kursie podstawowym poznacie „tylko” trzy tańce (a nie, jak do tej pory – osiem) i będą to: walc angielski, jive oraz cha-cha. Dzięki temu już po semestrze nauki będziecie mogli swobodnie tańczyć każdy z nich, wykorzystując cały wachlarz poznanych figur i układów, których będzie znacznie więcej, niż dotychczas. Na kolejnych poziomach będziemy ten wachlarz jeszcze poszerzać oraz wprowadzać do naszego repertuaru kolejne tańce (walc wiedeński, foxtrot, rumba, quickstep, tango, samba) na podobnej zasadzie. Jeśli lubicie porównania, to możemy powiedzieć, że teraz będzie mniej rozlegle, ale bardziej dogłębnie :).

Programy salsy oraz tańca użytkowego (discofox’a) z oczywistych względów pozostają bez zmian – te tańce posiadają własne dedykowane kursy – przy czym w nadchodzącym semestrze discofox’a będziemy uczyć tylko w trakcie warsztatów.

Nowe miejsca zajęć

W ubiegłym semestrze spotykaliśmy się tylko w Szkole podstawowej nr 107 przy ul. Prusa. Wiele z Was miało tam blisko, inni nieco dalej. Dlatego w tym semestrze planujemy uruchomić jeszcze dwie dodatkowe lokalizacje tak, aby z oferty naszej szkoły mogło korzystać jeszcze więcej osób. Gdzie dokładnie będą odbywały się zajęcia? W Gimnazjum nr 19 przy ul. Kraińskiego (tuż obok Hali Targowej) oraz Szkole Podstawowej Tikkun Olam (obok Wzgórza Andersa i Aquaparku).

Nowe zniżki

Postanowiliśmy zmienić nieco podejście do zniżek „studencki” – oczywiście na Waszą korzyść. Od obecnego semestru zniżka studencka będzie obowiązywała osoby uczące się, do 30 roku życia włącznie (czyli również doktorantów) – wystarczy, że w roku rozpoczęcia kursu masz rocznikowo 30 lat i uczysz się/studiujesz – zapraszamy do skorzystania z promocji!

Nowi instruktorzy

W związku z tym potrzebowaliśmy dodatkowych rąk do pracy 🙂 Z dobrze znanego Wam składu zostaje z nami Michał Richter, który w tym semestrze zajmie się warsztatami z discofox’a (z przyczyn osobistych musiał zostawić regularne zajęcia). Mateusz Maj wróci do nas w przyszłym semestrze po Erasmusowej emigracji. W tym czasie na zajęciach salsy zastąpi go Bartek Kudyba. Dodatkowo nasza załoga wzbogaciła się o Janka Podobińskiego oraz Adama Rurarza. W trakcie zajęć będą im pomagały Paulina Gołembicka oraz Paulina Mazur, które biorą udział w naszym programie stażowym.