Nasza strona korzysta z plików cookies. Przeglądając ją, zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. close ×
+

Dobra muzyka do tańca, czyli roztańczony – rozćwiczony karnawał 2017!

Karnawał mamy w pełni i chciałoby się go dobrze wykorzystać. Udział w kursie tańca jest oczywiście znakomitą formą przygotowania, zwłaszcza jeśli samodzielnie ćwiczymy także poza zajęciami. Jak to robić? I – co chyba nawet ważniejsze – skąd czerpać muzykę?

Jak ćwiczyć?

Do ćwiczenia poznanych kroków nie potrzebujemy ani wiele miejsca, ani specjalnie zaproszonego partnera (chociaż ten drugi będzie bardzo mile widziany). Przede wszystkim potrzebujemy chwilę wolnego czasu. Nie oszukujmy się – nie chodzi tu wcale o całą godzinę, nie chodzi nawet o pół godziny. Wystarczy 10-15 minut dwa razy w tygodniu. W gruncie rzeczy istotne jest bowiem samo przypomnienie sobie kroków poznanych na ostatnich zajęciach.

Co w głośnikach?

Muzyka do tańca jest szeroko dostępna. Teoretycznie wystarczy wpisać w popularnych serwisach rodzaj tańca, aby zalała nas fala odpowiednich utworów. Trzeba jednak uważać – nie zawsze to, co ktoś podpiął pod hasło „tango”, jest rzeczywiście muzyką do tango… i tak dalej. Niektóre utwory, chociaż nawet rytmicznie i pod kątem klimatu pasują do danego tańca, w rzeczywistości zdecydowanie lepiej nadają się do słuchania i kontemplacji niż do tanecznych akrobacji.

Jeśli chodzi o ogólny opis muzyki do poszczególnych tańców, umieściliśmy go tutaj – warto zajrzeć i poczytać, jak rozpoznać charakter różnych tańców.

Skąd czerpać dobrą muzykę?

Wychodzimy naprzeciw bieżącym potrzebom naszych Kursantów. Od czasu do czasu zamieszczamy na naszym fanpage’u w serwisie Facebook wyselekcjonowane utwory, pasujące do konkretnych tańców, które pojawiły się na zajęciach. Piosenki te dobieramy tak, żeby poziom trudności zadowolił zarówno początkujących adeptów tańca, jak i bardziej zaawansowanych uczestników. Dodatkowo osłuchanie się z muzyką, często inną niż ta używana podczas zajęć, pomoże szybciej wejść na parkiet podczas imprezy.

Zapraszamy zatem do polubienia naszego fanpage’a i korzystania z zamieszczanych przez nas podpowiedzi, tak aby reszta karnawału upłynęła pod znakiem prawdziwego tanecznego szaleństwa!