Na kursie tańca w Long Step:

 

  • Poznajesz nowych ludzi...którzy tak, jak Ty, chcą fajnie spożytkować swój wolny czas
  • Aktywnie wypoczywasz...i uwalniasz się od stresu
  • Uczysz się tańczyć...a później idziesz na imprezę i dobrze się bawisz
  • Uwalniasz swoją energię...i dajesz się porwać muzyce

Zapraszamy do nauki tego jednego z najpopularniejszych tańców na świecie! Salsa zdobyła sobie uznanie na całym globie dzięki swojemu ognistemu i żywiołowemu charakterowi z kubańskim rodowodem.

We Wrocławiu jest mnóstwo klubów, które organizują tzw. salsoteki. Na nich można spotkać i poznać innych tancerzy oraz szlifować posiadane umiejętności. Dzięki naszym zajęciom, będziesz mogła (mógł) uczęszczać na tego typu imprezy bez obaw i kompleksów.

W trakcie zajęć przekazujemy także elementy kultury kubańskiej oraz zasady swoistej etykiety, które obowiązują w całym salsowym świecie. Nasz kurs salsy obejmuje naukę prowadzenia/podążania, naukę rozpoznawania głównych gatunków muzyki kubańskiej i pracę nad świadomością własnego ciała, a przede wszystkim naukę figur, a także umiejętności ich wykorzystania w popularnej ruedzie. W rozbiciu na poszczególne poziomy, kurs salsy wygląda następująco:

 

  • Poziom 1 – uczestnik po ukończeniu kursu zna kroki i figury m.in.: krok podstawowy, la chica, el chico, giro, dile que no, dame una(dos), al cetro, en chufla, arriva, abajo i inne. Bazując na poznanych figurach z powodzeniem odnajduje się zarówno w ruedzie jak i w tańcu w parze.
  • Poziom 2 – opiera się na poszerzeniu spektrum poznanych figur o bardziej zaawansowane m.in.: el nino, juana la cubana, mariposa, sombrero doble, setenta uno(dos) i inne. Uczestnik potrafi urozmaicić swój taniec poprzez swobodne przechodzenie pomiędzy poznanymi figurami.
  • Poziom 3 – to nauka łączenia i tworzenia swoich figur na bazie poznanych, świadoma interpretacja muzyki oraz poszerzenie wiedzy na temat rdzennych tańców Kuby będących bezpośrednimi korzeniami salsy.

 

 

Kolejne poziomy – nauka tańca odbywa się na takich samych zasadach, jak w przypadku poziomu 3.

Kurs obejmuje ponadto nabycie głównych umiejętności rozpoznawania głównych gatunków muzyki kubańskiej, pracę nad świadomością własnego ciała oraz naukę prowadzenie w tańcu.
W naszej szkole uczymy salsy kubańskiej.

 

Najczęściej zadawane pytania Salsa na YouTube

 

Kontakt